Eestlased on Bulgaarias laskmise EM-il

Bulgaarias toimub 28.-30. september field-target laskmise EM. Vedrupüssi kategoorias esindab Heli Jalakas ning suruõhupüssi kategoorias esindab Aivar Öövel üldarvestuses, kus läheb tihedaks rebimiseks.

Lääne Bulgaaria Montana provintsis Varshetsi küla mäe oru jõe äärses roheluses peetakse field-target laskmise EM-i, kus osaleb 212 laskurit 25-st riigist. Euroopa Field-Target Assotsiatsiooni president Ave Jalakase sõnul on võistluse rajad mänguliselt rasked, äkilised tuulepuhangud ja üles-alla laskepositsioonid hämaras puude all muudavad paljude võistlejate jaoks laskmise keerukaks. Võistluste korraldajad on oskuslikult võtnud maastiku mitmekesise reljeefi laskeala planeerimisel arvesse.

FT tippvõistlus kestab 3 päeva ja koosneb maksimaalselt 150 võistluslasust. Sellele eelneb sissejuhatav päev, kus kontrollitakse õhupüsside reeglitele vastavust ja kohanetakse proovilaskudega testalal. Võistlusi korraldavad see aasta Sofia Field Target Klubi liikmed ja vabatahtlikud. Võistlustele on kohale tulnud mitmed oma ala parimad erinevatest riikidest, näiteks UK-st, Ungarist, Leedust, Hispaaniast, Saksamaalt ja Portugalist. Võidab see, kes oskab lugeda loodust ja saab kolme päeva jooksul kõige rohkem punkte.