EMV 2. etapp Lubjaahjul

EMV 2. etapp Lubjaahjul toimus 5-6 juunil.

Ilmataat õnnistas 25°C palavate ilmadega, mis oli kui väike sissejuhatus järgmise, 2022 aasta Itaalia MM-iks, kus augustikuu alguses lõõskab samasugune päike ja palavus, millega eestlane tavapäraselt pole harjunud. Võistlejaid oli kokku 18 ja tänu taimetark Mercedes Merimaale, said laskurid ka pärast palavaid võistluspäevi jahutavate salatitega kostitatud. Padrikus pesitsevad pisinärilised olid teavituse kätte saanud ja metsas olevad märginöörid jäid terveks. Laupäeval saabusid üllatuskülalised – ERR Aktuaalse Kaamera reporterid.

ERR reporter Heleri All intervjuud tegemas

Õhtu saabudes vahetati püssid nutiseadmete vastu ja oodati põnevusega Aktuaalset Kaamerat. Maailma ja Eesti uudised ning ilmateade said läbi ja siis algasid põnevad minutid. Nimelt sellised:

©ERR

Vaatamata teise päeva tasavägistele ja headele tulemustele, ei õnnestunud seekord laskureid ümberlaskmisele meelitada.  Põnevust pakkus raja esimene märk, mis oli seekord paigutatud vana talumaja teise korruse tugitala külge, nii et väljaspoolt vaadatuna oli 1 x 1 m aken kogu tabamisala, kust tuli üles leida võistlusmärk. Tuult jagus teiseks päevaks ning kuumusest tekkinud miraaž põllul pakkus omajagu väljakutset märkide tabamiseks. Tundub, et laskurid jäid rahule ja see teeb korraldajale rõõmu, kuid alati hoiame silmad lahti, et otsida uusi väljakutseid. Anname teatepulga edasi järgmisele korraldajale 🙂 

EMV 2. etapp Lubjaahjul

Image 1 of 85

Kogu pere liikumispäev Jõulumäel

30. mail toimus Jõulumäe Tervisespordikeskuses traditsiooniline „Kogu pere liikumispäev 2021”. Algselt mai algusesse planeeritud üritus lükkus piirangute tõttu kuu lõppu. Oli lootus, et ilm on siis soojem ja suvisem 🙂

Meie olime kohal tund enne algust. Tegelikult oli vist Alar juba varavalges platsis ja tagus poste männimetsa ning pani märke puude külge. Ühisel jõul sai ENFTA laskmisala kiiresti valmis. Kuna olime Jõulumäe metsas kõige kaugemas asustatud punktis, siis oli hinges väike kahtlus, kas ikka inimesed nii kaugele jaksavad tulla. Liikumispäev algas kell 11. Umbes viis minutit hiljem oli kohal esimene huviline koos isaga või vastupidi 🙂  Sellest hetkest alates moodustusid uudistajatest järjekorrad iga juhendaja ümber. Neid muudkui tuli. Inimesi igas vanuses, koolieelikutest kuni soliidses eas laskmishuvilisteni. Päike paistis, püssid paukusid ja märgid kukkusid. Ainult külm tuul segas kevadpäeva nautimist. Mõned inimesed tulid tagasi teist ja kolmandat korda. Täpselt polnud võimalik inimeste arvu kindlaks teha, aga umbes viiskümmend külastajat meie platsil püssi palge pani.

Lisaks esmasele laskmiskogemusele sai iga huviline ka koju kaasa Field Targeti laskmist ja ENFTA tegevust tutvustava infolehe.

Loodetavasti näeme kedagi neist tulevikus ka meie võistlustel.

Kogu pere liikumispäev Jõulumäel 30.05.2021

Image 1 of 39

1. etapp FT Eesti meistrivõistlused 2021

Kevad. Kuri viirus kipub meie tegemisi segama, kuid meie alal saab kenasti järgida 2+2 reeglit. Esimene Eesti meistrivõistluste etapp toimub. Toimub uues võistluspaigas, natuke enne Lätimaad, Metstarel. Kevad on olnud erakordselt külm ja samasugune pooltalvine ilm ootab meid ka Karksi-Nuias. Esimese võistluspäeva hommikul on temperatuur 5°C ning päeva edenedes tuleb paar soojakraadi juurde. Puhub karge ja mõõdukas tuul. Päeva kõige keerulisemaks katsumuseks osutub miraaž. Paari tunniga hakkab vahelduva eduga paistev päike trikke tegema. Maapind soojeneb ja tekib miraaž. Tavaliselt on miraažist kasu, sest läbi optika on näha kuidas õhk liigub ja kuhu see õhuvool võib kuuli kanda. Seekord soojeneb õhk sellise kiirusega, et märkide kauguse mõõtmine muutub võimatuks. Peab leidma selle hetke, kui pilt optikas on kõige vähem hägune 🙂

Teine võistluspäev on natukene soojem. Tuult on vähem ning üldse on olemine meeldivam. 25 rada saab läbitud kella kolmeks. Siis parimatele diplomid, märkide koristamine ja tagasiteele kodu poole.

EMV 1. etapp Metstarel

Image 1 of 22

FT kalender 2021

Sellel aastal on võistluste meelespidamine eriti lihtne. ENFTA seinakalender on valmis ning parajalt suur, et tähtsaid päevi piisavalt vara märgata 🙂 Kalendri valmimisel aitas meid Koolibri kirjastus. Aitäh!

Eesti meistrivõistlused 2020

Selle aasta metsavõistluste hooaeg algas eriolukorras. Üritused ja muud rahvakogunemised olid keelatud. Ka EMV 1. etapp jäi seetõttu ära ning alustasime võistlemist alles juunis.

Esimene kohtumine toimus Võisikul, Lubjaahjul, korraldajaks Saku FT klubi. Kuna vahepealsetel karantiinikuudel trenne ei toimunud ja päevad möödusid kodukontori ja ekooliga, olime kõik pisut liimist lahti.

Järgmine võistlus oli TT.177 klubi korraldada. Võistlupaika sai 12 tunniga üles 50 märki. Kuna maapinda kattis metsameeste mahajäetud oksarisu, pidime märginöörid kinnitama ca 100 aasaga kändude ja võsa külge. Rada sai huvitav ja päris keeruline. Juuli peaks olema ju ikka suvekuu. Kahepäevasel etapil meenutas ilm pigem sügist. Natuke päikest, natuke vihma ja palju tuult. Prognoositud laussadu siiski ei tulnud ning see oli positiivne!

Tartu FT klubi korraldatud öölaskmine ja 4. etapp toimus Vellaveres. Suvi oli ka lõpuks käes ja eelmistel kuudel kasutamata jäänud soojakraadid olid kõik korraga Elva kanti suunatud 🙂

5. etapp toimus Võisikul, Lubjaahjul taas Saku FT klubi eestvedamisel. Kaks päeva tuult ja ikka vihma ka. Sellistest pisiasjadest ei lasknud kogenud võistlejad ennast segada.

Tallinna FT klubile jäi teha viimane, otsustav 6. etapp Hagudis. Ilm septembri lõpus oli suvine. Päike säras, salakaval tuuleke hiilis puude vahel.

Hooaja lõpetamisel jagati medaleid, diplomeid ja karikaid nii talviste PPI48 võistluste kui ka FT Eesti meistrivõistluste tulemuste eest. PCP karika viis koju Virgo Lepik ja SPR karikas on Andres Mikfelt’i kindlates kätes.

WFTC 2019 Inglismaal

Inglismaal peetud field-target laskmise MM-il tulid vedrupüssi kategoorias Eesti noored ja naised hõbe- ja pronksmedalile.

Field-target laskmise MM toimus 7. – 11. august Inglismaa südames Chapel Green’is, tasasel sisemaal Coventry’s, Birminghami külje all, kus osales kokku 441 laskurit 35 riigist. Koju tagasi naasnud noored laskurid hoidsid Eesti lippu kõrgel. Sünoptikud ennustasid võistluste ajaks äikesevihma ja tormituult, kuid õnneks võistlusi ei katkestatud selle tõttu. „Tuul muutis suunda 5 sekundi jooksul kuus korda ja tuulepuhangud olid nii võimsad, et peenikesed puud olid maani. Osad lasud viis tuul metsa,“ kirjeldas juunior Eva Maria Tõnurist.

Vedrupüssi kategooria üldarvestuses tuli maailmameistriks inglane Stephen Privett 135 punktiga. Naiste klassis võitis Luciana Silveira Brasiiliast 93 punktiga, edestades teisele kohale tulnud eestlast Heli Jalakat Tallinnast 3 punktiga ning kolmandale kohale tulnud eestlast Ingrid Reinut Hiiumaalt 7 punktiga. Juuniorite klassis tuli Eva Maria Tõnurist teisele kohale 90 punktiga ja kolmanda koha teenis eestlane Rein Jr Reinu 64 punktiga, kuid juunioride võitja tiitli pälvis Uruguaist pärit Faustino Avondet 106 tabamusega. Võistkondlikult võitis vedrupüssi kategoorias Inglismaa koondis 380 punktiga, edestades USA koondist 49 punktiga ning Saksamaa koondist 55 punktiga.

Palju õnne meie tublidele laskuritele!

Suruõhupüssi kategoorias üldarvestuses saavutas maailmameistritiitli inglane John Costello 145 punktiga 150st, edestades teisele kohale jäänud Jack Harrist Wales’ist vaid 2 tabamusega ning kolmandale kohale tulnud hispaanlast José Redondot 4 tabamusega. Naiste klassis võitis taaskord mitmekordne maailmameister Ana Pereira Portugalist 134 tabamusega, edestades tervelt 7 tabamusega Wales’ist pärit Helen Carragheri ning kolmandale kohale tulnud inglast Natalie Shead 8 tabamusega. Võistkondlikult võitis tugeva tulemuse teinud Hispaania koondis 555 punktiga, edestades Inglismaa koondist vaid 2 tabamusega ning kolmandaks tulnud Wales koondist 13 punktiga.

Pildid WFTC England 2019

2018 a. juunis toimuvad Eestis rahvusvahelised field target võistlused

01.-03. juunil 2018. a toimuvad Jõulumäe Tervisespordikeskuse parkmetsa all „Estonian International Open“ field-target laskevõistlused, mis on ühtlasi ka Eesti meistrivõistluste 2. etapi võistlused. Lisaks sellele, et on tegemist rahvusvaheliste võistlustega, on võistlus nimetatud Kaidu Jalakase mälestusvõistluseks. Kaidu Jalakas oli Eesti field target laskespordi visionär ja arendaja alates 2007. aastast. Ta oli Eesti Rahvusliku Field Target Assotsatsiooni president aastatel 2010-2017. Kaidu Jalakase eestvedamisel asutati Euroopa Field Target Föderatsioon. Oodata on mitmeid tipplaskureid üle Euroopa.

 

Uue hooaja võistluskalender on kinnitatud

ENFTA juhatus kinnitas 12. november 2017 uue 2017-2018 field-target meistrivõistluste hooaja kalendri.

Kalendriga saate tutvuda siin.

Täiskomplekt medaleid EM-lt

Saksamaal toimunud field target laskmise EM-il saavutas vedrupüssi kategoorias kuldmedali Pärnu field target Klubi liige Renate Cesnokova, hõbemedali Heli Jalakas ja vedrupüssi kategooria meeskondliku pronksmedali teenis välja kuueliikmeline Eesti meeskond.

Suruõhupüssi kategoorias saavutas Eesti naislaskur Anne-Gret Reinu tihedas konkurentsis teise koha ning juuniori klassis tubli kolmanda koha Rein Jr. Reinu.

Read more

ENFTA üldkogu valis uue presidendi

Eesti Rahvuslik Field Target Assotsatsiooni üldkogu kinnitas 6. juunil 2017 uueks presidendiks Heli Jalaka, kes võtab üle Kaidu Jalaka alustatud töö ja viib seda edasi.