Sügisvõistlus ja 2022 hooaja lõpetamine

Hooaja lõppemist tähistav sõpruskohtumine “Estonian Autumn” toimus Lubjaahjul 17. septembril.
Rada valmis koostöös värske Põltsamaa FT klubiga.
Kohtumine algas toreda kergelt pilvise ilmaga, mis hiljem pöördus kergeks hoogvihmaks. Törtsu tuli ka tugevamat vihma testimaks laskurite ettevalmistust ilmastiku osas 🙂
Ehitatud rada erines mõnevõrra Lubjaahjule tüüpilisest kompositsioonist ja see leidis positiivset tagasisidet laskureilt.
Värvi andis lisaks sügisele ka sõbralik püssivahetusprogramm, mille mõned Tactical Target klubi laskurid ette võtsid. Nimelt vahetasid osad laskurid omavahel püssid ning lasid seega täiesti uues situatsioonis kõik 25 väravat. Kuigi selline teguviis kindlat esikohta võibolla ei too, siis aitab see tugevdada ennast vastavalt Field Target laskmise põhiprintsiibile, mille kohaselt „iga lask on unikaalne”. Lisaks siis muidugi südikuse ja vallatlevuse treenimisele 🙂 Seda jätkus ka mõnele, kes vedru asemel suruõhu püssiga ennast teritas.
Vihm voolas taevast ikka allapoole ja laskurid ning püssid said üha märjemaks. Mitmed reetlikud rotid (*sihtmärgid, toim.) hiljem pöördus laskeseltskond hooaja lõpetamise autasustamistseremooniale.

PPI48 võistlused toimusid ka sellel hooajal nö virtuaalsetena. Iga klubi lasi temale sobivas tiirus võistluse. Tulemused said sellised: SPR klass: I koht – Eva Maria Tõnurist (TT.177K), II koht – René Rebane (Saku FTK) ja III koht – Heli Jalakas (Saku FTK). PCP klass: I koht – Virgo Lepik (Saku FTK), II koht – Martin Rebane (Saku FTK) ja III koht – Tiit Tõnurist (TT.177K).

PPI48 SPR klassi medalistid
PPI48 PCP klassi medalistid

FT Eesti meistrivõistlustel jagunesid kohad nii: Selle hooaja lõppedes jagati medalid selliselt: SPR klassi I koht ja Eesti meistritiitel – René Rebane (Saku FTK), II koht – Heli Jalakas (Saku FTK) ja III koht – Ingrid Reinu (Tallinna FTK). PCP klassi I koht ja Eesti meistritiitel – Tõnis Tammisaar (TT.177K), II koht – Aivar Öövel (Saku FTK) ja III koht Martin Rebane (Saku FTK).

FT Eesti MV SPR klassi medalistid
FT Eesti MV PCP klassi medalistid

Seejärel, peale kosutavat õhtusööki, leidis aset ka ENFTA üldkogu koosolek, kus arutati mitmeid laskespordi läbiviimisega seotud detaile ning toimusid ka ENFTA juhtkonna muudatused, kuivõrd tagasi astusid juhatuse liige ja pikaaegne spordi toetaja R. Handschmidt ning ENFTA president Heli Jalakas.
Juhatuse uueks liikmeks valiti Aivar Öövel, kes nimetas muuseas ka oma tegevussuuna laskespordi arendamisel.
Ettepaneku uue presidendi osas, kuivõrd president valitakse juhatuse liikmete seast, tegi lahkuv president Heli. President pani ameti maha, elagu uus president Tiit!
Kohvi, kommi, torti ja neljalehelise elulille teed jätkus jutu kõrvale pikemaks 🙂
Loojuma hakkava päikese valgus nägi veel viimaseid kõrvitsaga „vankris” istuvaid lahkuvaid laskureid.
Kaugusest kumab talvine hooaeg.

Aron Jalakas

Pildigalerii