Kuldmedalid MM-lt Eestisse!

Portugalis Lissaboni Jamor Olümpia keskuse maastikul peeti 16.-20. augustil 26. korda field target laskmise maailmameistrivõistlused.

Vedrupüsside kategoorias võistles kõigi aegade kõige võimsam seltskond: 73 laskurit 20 riigist. Open/men klassi võitis 118 tabamusega Aleksas Jaunius ühe tabamusega inglase Stephen Privett ja kolme tabamusega inglase Brian Samson ees.

Naiste klassis võitis Heli Jalakas 12 tabamusega eestlanna Ingrid Reinu ja 19 tabamusega leedulanna Regina Burviene ees. Heli Jalaka mitte kõige parem 92 tabamust andis talle Open/men klassis 18. koha kuid naiste klassi kuldmedali ja viienda maailmameistri tiitli. Ingrid Reinu tuli 80 tabamusega hõbemedalile.

ENFTA president, Kaidu Jalakas, tuli Open/men klassis 76 tabamusega 45. ja ainsa veteranina kuldmedalile ning maailmameistriks.

Poodiumile Eesti võistkonnal asja polnud. Eesti 5-liikmelise võistkond hankis kokku 265 tabamust, mis andis meile koos Saksamaaga 5-6 koha. 336 tabamusega võitis Inglismaa Leedu ja Portugali ees.

Suruõhupüsside kategooria Open/Men klassis tuli tubli 136 tabamusega võitjaks Jack Harris Walesist, edestades valitsevat maailmameistrit Sergei Zubenkot Venemaalt kahe tabamusega ja ümberlaskmisel omale kolmanda koha välja võidelnud Andrew Calpinit ühe tabamusega.

Naiste klassis võitis Ana Pereira Portugalist väga tugeva 122 tabamusega, edestades kuue tabamusega Paula Schofieldi Inglismaalt ja kolmandaks tulnud Simona Hulacovat Slovakkiast seitsme tabamusega. Eestlannad Kristin Antsmäe, Anne-Mall Reinu ja Anne-Gret Reinu tulid viiendaks, kuuendaks ja seitsmendaks.

Juunioride klassis tuli Kristin Antsmäe 110 tabamusega teiseks. Võitis Joshua Vaughan 112 tabamusega. Veteranide klassis võitis 127 tabamusega Gregory Sauve USAst itaallase Dario Gusmeroli ja waleslase Richard Beaugie ees.

Meeskondlikult võitis 505 tabamusega Inglismaa meeskond Lõuna-Aafrika ja Wales ees. Suruõhupüsside võistkondlikus arvestuses eestlased oma võistkonda ei registreerinud.

„On selge, et võistkondlikult on Eesti oma poodiumile tuleku võimekuse kaotanud. Tühi kott püsti hästi ei seisa. Individuaalsed tipptulemused on mõnda aega veel siiski võimalikud, enne kui ka siin teised riigid meist mööda kiirendavad. Kaks kuldmedalit ja kaks hõbemedalit oli koju viia siiski vähestel riikidel,“ kommenteeris Jalakas.

Field-target on spordiala, kus vabas looduses lastakse õhupüssidest siluettmärkide pihta, mis on laskurist 9 kuni 50 meetri kaugusel ja tabada tuleb märgis olevat 15, 25 või 40 mm suurust ava. Tänaseks on see spordiala sidunud endaga kümneid tuhandeid laskureid üle terve maailma ning maailmaorganisatsiooniga WFTF on liitunud 37 riiki. Eesti on WFTF-i liige alates 2010. aastast.