EMV 3. etapp Levi külas

Eesti meistrivõistluste 3. etapp oli Pärnu FT klubile ajalooline. Esimest korda korraldas klubi võistluse Tori vallas kuhu klubi on ka nüüd registreeritud.

Oma maadele võistlema lubas meid lahkesti Tanikoha peremees Toomas Levi külast. Esialgu tundus, et rada tuleb liiga lihtne ning keegi laskuritest laseb ära need maagilised 50 punkti. Suureks väljakutseks oli ka 25 värava paigutamine suurepäraselt hooldatud krundile. Ega siis igasse roosipõõsasse ei saa ju varese siluetti paigaldada 🙂 Tegemist jagus mitmeks päevaks ning vaatamata kõrbekuumusele said rajad valmis. Võistlejatel jagus kiidusõnu valminud raja kohta ning tundus, et see polnud pelgalt viisakusest lausutud.

Võistluse esimesel päeval oli varjus 30°C, teine päev oli tublisti jahedam ja termomeeter näitas varjus ainult 27°C 🙂 Rahvas kogunes, päike lõõskas ja võistlus algas. Kerge ei olnud, sest megavägasoe ilm mõjutas nii laskureid, kui ka tehnilisi vahendeid – relvad tegid trikke ja optikad näitasid märkidele päris huvitavaid kaugusi. Võistluspäeva lõpetasid kõik laskurid, keegi kuumarabandust ei saanud. Kosutuseks oli kuum seljanka, teada ju on, et ka kõrbes juuakse vahetpidamata tulist teed, et ikka palavusele vastu pidada.

Teisel võistluspäeval olid taevas mõned pilved, päike kogu aeg ei kõrvetanud ja loomulikult puhus paras briis. Tulemused olid tasavägised ja enne diplomite vormistamist tuli PCP ja SPR klassis viia läbi ümberlaskmised II ja III koha selgitamiseks. Esikolmikud said diplomeeritud ja kõigi võistlejate vahel loositi veel lisaks välja kaks anemomeetrit. Piduliku lõputseremoonia lõpetas rabarberikook.

Tänud Tanikoha peremehele Toomasele, võistlusraja ehituses osalenud laskmishuvilisele Svenile ja Taavile TTK .177 Klubist. Seekord jäädvustasid meie võistlust kaks fotomeistrit – Jane ja Urmas, respekt! Muidugi tänu ka naabertalu vanaemale Tiinale, kes hoidis kahel palaval päeval oma lapselapsi ujumiskohast eemal ning tagas meile turvalised laskesektorid. Pisipõnnid said meilt kompensatsiooniks hunniku jäätist 🙂