EMV 4. etapp Raplas

4. etapp toimus 23. ja 24. juulil Raplas. Ettevalmistused algasid loomulikult varem 🙂

11. juuli õhtu – autole said pakitud märgid, postid, muu raja ehitamiseks vajalik kraam, staabi varustus ja supipott. Libistasin veel korra nimekirjast pilguga üle – tundus, et kõik oluline on koormas.

Juba järgmise päeva õhtuks oli rada valmis, siin-seal vaja veidi trimmerdada, aga seda teeb päev enne võistlust.

22. juuli varahommik – poolärkvel, padja vormitud soenguga, susse lohistades tüürisin kohvimasina poole, kui mu tee lõikas ära rõõmust särav penskar: „Niiet meil tuleb vedru etapp…“

Olin paugust ärkvel, kuidas see on võimalik?!?, olin PCP poiste õhu unustanud….

Kesksuvele kohaselt oli võistluse ilm mõnusalt soe ja kergelt tuuline ning ka mõni värskendav vihmasabin mahtus kahe päeva sisse.

Võistluspäevad sujusid tõrgeteta ja meeleolu oli hea, punkte kogunes palju. Teisel päeval tegi Tõnis märkimist vääriva tulemuse 47 punkti. Kahe päeva summa 91 ehk 91% võimalikust.

Varasemalt on eestlastest vaid Romi teinud 47 punktiseid päevi. 2010 aastal HP kategoorias 47 + 47 ehk 94% võimalikust ja 2017 aastal PCP kategoorias 44 + 47 nagu nüüd Tõniski tegi. Aga parimat Eesti meistrivõistluste tulemust hoiab enda käes meie Leedu sõber Marijus Vaičius, kes aastal 2011 tegi tulemuseks 44 + 48 ehk 92% võimalikust.

Näeme augusti lõpus Tartus ja loodame, et seal lastakse Marijuse tulemus eestlaste pool üle 🙂