Teistmoodi talvine sisehooaeg

Meil on vist õnnestunud luua uus siseruumides rakendatav laskmisformaat, mis kõige rohkem sarnaneb suvisele FT laskmisele metsas 🙂

Selle asja nimeks sai PPI 5|5|5 või lihtsalt 5|5|5. Ehk lahtiseletatult – viis lasku püsti, viis lasku põlvelt ja viis lasku istudes. Kõik peaaegu nagu eelnevatel aastatel, aga ei mingit paberiraiskamist 🙂 Sihtmärgid on 4 mm terasest ja kui tabad, siis ka märk kukub. Märgiidee on sarnane biathlonis kasutatavaga. Meie märkidel on tabamisalad Ø 25, 20 ja 10 mm. Püstiasendist tuleb lasta 25 meetri kaugusel olevat märki, millel avad Ø 25 mm, põlvelt 20 meetri kaugusel Ø 20 mm ning istudes tuleb 4,5 mm diabool lasta läbi Ø 10 mm tabamisalaga 15 meetri kaugusel asuvat märki. Väravasse minnakse paaridena ja punktide märkimine on sarnane FT võistlusega. 15 lasu sooritamiseks on PCP-ga aega 9 minutit ja SPR-ga 12 minutit. Kes laseb kiiremini, sellel on võimalus võrdse skoori korral saada parem koht.

Uus on ka sellel sisehooajal kohtumispaik. Oleme pikalt arutanud ja otsinud võimalusi, et kohtuda keset Eestit. Et kõigil oleks sama pikk tee võistlusele tulla. Leidsime sellise koha! Peetris, Karedal. Tiir on õige pikkusega ja ka teekond sinna on õige pikkusega 🙂 Tänud peremees Urmasele, et peale meiega oktoobris põgusalt kohtumist saime nüüd esimese 5|5|5 võistluse Peetris korraldada!

Laupäval startisid kõik võistlejad Eesti erinevatest kohtadest umbes kell 9. Kohtusime Peetri lumises parklas pisut enne ühtteist. Ühisel jõul laadisime Lauri bussist maha võistluse inventari. Seda oli päris palju 🙂 Erineva kõrgusega pukid, piduriketastest tehtud raskused, sisselaskmiseks vajalikud jurakad ja veel igasugu asju. Radade ülespanemine läks hoogsalt ja juba enne kahtteist olid esimesed võistlejad rajal. Puhkeruumis olid valmis pirukad ja kohv, aga kuna uut asja oli vaja uudistada, siis oli kogu kamp võistlejatega koos tiirus. Sisselaskmine tehtud, pandi kelladele 9 ja 12 minutit ning algaski 5|5|5 võistlus. Sõltumatult toimus paaride vahetus kahel rajal ja kui esimene voor sai läbi, kordus protsess uuesti teises voorus. Arutelu toimus tiirus, puhkeruumis ja õues, et mida teha järgmine kord paremini ja kuidas kellelegi selline laskmine meeldib. Tundus, et meeldis kõigile. Saame nüüd ka talvel kaugusi mõõta ja torni keerata, vähemalt ei ole kevadeks parallaksiratas 25. meetri peale kinni kiilunud 🙂

Püsisime enam-vähem graafikus ja mõni minut enne nelja alustasime diplomite jagamist. Paremusjärjestuses sai nii SPR, kui ka PCP klassis määravaks laskmise kiirus. Andresel ja Janel kogunes võrdselt 14 punkti. Andres laskis kiiremini ja SPR esikoht oligi käes. Sama situatsioon oli ka PCP klassis, kus võrdselt oli punkte Tõnisel ja Tiidul – 23. Tiit oli kiirem ja PCP võit vormistatud.

Terve päeva sadas katkematult lund ja õhtuks ei saanud enam aru, millise hange all kellegi auto asub 🙂 Samal ajal kui autod soojenesid, sai pakitud kasutusel olnud kola uuesti Lauri bussi ning peale autoklaaside sulamist algas teekond kodudesse. Selline oli esimene 5|5|5 võistlus Peetri tiirus. Järgmine kord kohtume samas kohas jaanuaris 2024.

Pildigalerii